V Pracownia Malarstwa

prof. zw. Stanisław Baj

prof. zw. Wojciech Cieśniewski

adi. Paweł Nocuń

Moją ideą jest wykształcenie młodych artystów, którzy mieliby potencjał wykreowania swojego malarstwa, nowej sztuki ujmującej ich świat. Chodzi o odpowiedź artysty co w życiu ma sens – co jest warte malowania. Artysta musi dysponować indywidualną hierarchią spraw i problemów, które jest odzwierciedleniem jego artystycznych ambicji i aspiracji.
Dlatego pracę z młodymi artystami opieram na ich indywidualnych potrzebach, a także na analizach doświadczeń innych artystów, oraz na obserwacji wydarzeń pozaartystycznych tworzących współczesność.
Według mnie najlepszy student to ten, który pasjonuje się studiowaniem samego siebie; własnych treści i możliwości wyrażenia siebie. Formę współpracy proponuje student. Wyjazdy zagraniczne organizujemy wspólnie