ŻEGNAMY PROF. MIROSŁAWA DUCHOWSKIEGO

Opublikowano 20 lutego 2019

W dniu 16 lutego odszedł od nas Profesor Mirosław Duchowski – wybitny artysta, doskonały projektant, wspaniały dydaktyk.

Związany z szeroko pojętą przestrzenią publiczną dla sztuki. Od ponad 40 lat pracownik warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w tym m.in.: prorektor, kierownik Katedry Problemów Plastycznych na Wydziale Malarstwa, prowadzący Pracownię Sztuki w Przestrzeni Publicznej na Wydziale Malarstwa, kierownik Agencji Artystycznej ASP – 3A.

Dyrektor Instytutu Badań Przestrzeni Publicznej, pomysłodawca i kierownik studiów podyplomowych Miasta i metropolie, Wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Niezwykle szczery, otwarty i odważny człowiek, dla którego nie istniały rzeczy niemożliwe a jedynie te trudne do wykonania. Będziemy pamiętali tę lekcję Panie Profesorze.