MACIEJ CZYŻEWSKI – MALARSTWO

Maciej Czyżewski – ur. w 1985 roku. Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w 2010 roku w pracowni prof. Krzysztofa Wachowiaka, aneks w Pracowni Technologii i Technik Malarstwa Ściennego prof. Edwarda Tarkowskiego. Obecnie pracuje na macierzystym wydziale w Pracowni Malarstwa prof. Artura Winiarskiego.

Wystawy indywidualne: 2016 – Malarstwo, Pałac w Chrzęsnem; – Malarstwo, Galeria A, Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach; 2014 – „Pożegnanie z Sewerynowem”, Galeria Labirynt, Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie. 2013 – Malarstwo, Galeria Elektor, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa. 2012/2013 – Malarstwo, Galeria GJB, Warszawa. 2012 – Malarstwo, Galeria MDK – Łazienkowska, Warszawa. 2011- Malarstwo, Galeria Sztuki Współczesnej, Łomża; – Obrazy, siedziba firmy Siemens, Warszawa.

Nagrody i wyróżnienia: 2010 – Finalista konkursu SIEMENS; 2016 – II Ogólnopolski konkurs malarski im. Leona Wyczółkowskiego – wyróżnienie honorowe

Galeria Promocyjna – II piętro SDK, od wtorku do soboty: 11.00 – 18.00; w niedzielę: 13.00 – 17.00. Kurator Galerii: Kaja Werbanowska.

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2018