KONKURS o Nagrodę Artystyczną Nowy Obraz/ Nowe Spojrzenie

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Dziekanat Wydziału Malarstwa i Rysunku

zaprasza studentów i absolwentów kierunku malarstwo do udziału w szóstej edycji konkursu o Nagrodę Artystyczną Nowy Obraz/ Nowe Spojrzenie.

Nagroda Artystyczna przyznawana jest od 2012 roku przez Wydział Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Ma ona służyć ożywieniu zainteresowania malarstwem jako kierunkiem studiów i być wsparciem dla najlepszych studentów i absolwentów tego kierunku.

Konkurs jest adresowany tylko do studentów i absolwentów kierunku malarstwo państwowych uczelni artystycznych w Polsce, które łączy tradycja i status prawny.

Nagroda Artystyczna Nowy Obraz/ Nowe Spojrzenie wynosi 10 000 złotych. Od kilku lat przyznawana jest także nagroda Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wlkp., która wynosi 3 000 zł. Jury konkursu przyznaje też wyróżnienia honorowe w postaci udziału w wystawie konkursowej i nagród rzeczowych dla wszystkich osób nominowanych do Nagrody Artystycznej. W tym roku wystawa konkursowa odbędzie się w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu.

Regulamin, kalendarz konkursu oraz skład komisji konkursowej znajduje się na stronie internetowej http://nowyobraz.uap.edu.pl

Z poważaniem,

dr Joanna Marcinkowska