Akademia Sztuk Pięknych

Wydział Malarstwa

wernisaż: 23.11.2016 godz. 1800

GALERIA MŁODYCH TWÓRCÓW ŁAZIENKOWSKA 7

Mariusz Kachel / Zuzanna Kofta Zuzanna Litawińska / Anna Mamica Agnieszka Palińska / Michał Rogoziński

ul. Łazienkowska 7

wystawa czynna do 8.12.2016

wernisaż: 23.11.2016 godz. 2000

CENTRUM INFORMACJI IM. JANA NOWAKA JEZIORAŃSKIEGO

Barbara Dziubasik / Daniel Gerlach / Liza Gołowko Łukasz Jankowicz / Kaja Kozon / Dominik Mikołajczyk Agnieszka Zacharczuk / Paulina Żuk

ul. Czerniakowska 178a

wystawa czynna do 30.11.2016

Wszystkich miłośników rysunku zapraszamy na otwarcie dwóch komplementarnych wystaw prezentujących prace studentów Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Odwiedzający wystawę będą mieli okazję zobaczyć dzieła 14 rysowników ze wszystkich pracowni Katedry Rysunku dla studentów II-V roku na Wydziale Malarstwa. Wystawa przełamuje stereotyp rysunku akademickiego jako studium modela wykonanego na papierze węglem, ołówkiem lub tuszem na klasycznym formacie 100×70 cm. Rysunku, który ma być jedynie wprawką techniczną, szkicem lub projektem do ostatecznej formy dzieła. Kilkadziesiąt zaprezentowanych na wystawach prac, różnorodność tematów, technik i koncepcji, świadczy o tym, że rysunek nie jest jedynie wspierającym elementem kształcenia przyszłego malarza, ale ważnym, autonomicznym medium, po które młodzi twórcy chętnie sięgają. Zapraszamy do zapoznania się z efektami ich pracy. Warto zobaczyć!