Akademia Sztuk Pięknych

Wydział Malarstwa

MALARZE RYSUJĄ

Wszystkich miłośników rysunku zapraszamy na otwarcie dwóch komplementarnych wystaw prezentujących prace studentów Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Odwiedzający wystawę będą mieli okazję zobaczyć dzieła aż 22 rysowników ze wszystkich pracowni rysunkowych działających na Naszym Wydziale.

Wystawa przełamuje stereotyp rysunku akademickiego jako studium modela wykonanego na papierze węglem, ołówkiem lub tuszem na klasycznym formacie 100×70 cm. Rysunku, który ma być jedynie wprawką techniczną, szkicem lub projektem do ostatecznej formy dzieła.

Kilkadziesiąt zaprezentowanych na wystawach prac, różnorodność tematów, technik i koncepcji, świadczy o tym, że rysunek nie jest jedynie wspierającym elementem kształcenia przyszłego malarza, ale ważnym, autonomicznym medium, po które młodzi twórcy chętnie sięgają.

Zapraszamy do zapoznania się z efektami ich pracy. Warto zobaczyć!